ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9007348
*
nr 900 7348
Spegel
Sent 1800-tal, bredd: 50 cm, höjd: 60 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 juni 2014
kl 18:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/6 22:09:27
1
100 kr
12/6 23:02:42
2
300 kr
12/6 23:11:05
1
200 kr
12/6 23:11:18
1
300 kr
12/6 23:11:30
1
350 kr
15/6 18:36:26
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 900 7348
Spegel
Sent 1800-tal, bredd: 50 cm, höjd: 60 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 juni 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/6 22:09:27 | 1 | 100 kr |
12/6 23:02:42 | 2 | 300 kr |
12/6 23:11:05 | 1 | 200 kr |
12/6 23:11:18 | 1 | 300 kr |
12/6 23:11:30 | 1 | 350 kr |
15/6 18:36:26 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27